‏ شرکت مدیر کل زندانهای سیستان و بلوچستان در اولین نشست استانی هم اندیشی‌ ملی با موضوع بررسی لایحه تامین امنیت زنان و صیانت از حقوق خانواده

اولین نشست هم اندیشی‌های ملی با موضوع بررسی لایحه تامین امنیت زنان و صیانت از حقوق خانواده در سالن شهید بهشتی دادکستری کل استان به ریاست حجت الاسلام حمیدی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
در این هم اندیشی یک روزه‌ که دکتر سلیمانی مدیر کل زندانهای استان هم حضور داشت مسئولین و نمایندگان دادگستری‌ ، دانشگاه‌ها، بهزیستی، نماینده دفتر زنان و خانواده استانداری‌ و دیگر مدعوین به تبادل نظر پرداختند.
شایان ذکر است این لایحه در سال‌های گذشته از سوی دولت و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به قوه قضاییه ارائه و در دوره ریاست سابق قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفت و در معاونت حقوقی، جلسه مسئولان عالی قضایی و معاونت فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در مصاحبه با گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، ریاست جدید قوه قضاییه با توجه ویژه به این لایحه آن را در دستور کار رسیدگی مسئولان عالی قضایی و معاونت حقوقی و فرهنگی قرار داده و نگرش دوباره‌ای به این لایحه صورت گرفته است و مقرر شد اقدامات کارشناسی عمیق و قوی‌تری در سطح کشور انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی ضمن اشاره به اینکه بعد از بررسی‌های لازم لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت مجددا به دولت و بعد از آن به مجلس ارسال می‌شود گفت: در حال حاضر به دستور ریاست قوه قضاییه مقرر شده بعد از بررسی‌های معاونت حقوقی، معاونت فرهنگی اولین سلسله هم اندیشی‌های ملی را در این باره برگزار کند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*