گرامی داشت روز شهید در اداره کل زندانهای استان

به مناسبت بیست و دوم اسفند ماه روز تکریم و بزرگداشت مقام شهدا ، مراسمی در اداره کل زندانهای استان برگزار گردید . در این مراسم که همکاران عضو خانواده معظم شاهد و کارکنان زندانهای زاهدان حضور داشتند ، دکتر سلیمانی معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان در سخنانی با گرامی داشت مقام والای شهیدان و امام شهیدان حق شهدا را بر جامعه حق سنگینی دانست که همگان می بایست در جهت تحقق این تکلیف به وظیفه خود عمل کنند ایشان افزود: می بایست به گونه ای عمل کنیم که این حق ضایع نشود زیرا خانواده معظم شهدا چشم و چراغ این ملتند .

در ادامه این مراسم سرهنگ پاسدار محمد علی میری معاونت اشراف سپاه سلمان استان با تکریم یاد شهیدان انقلاب اسلامی اوضاع کنونی جهانی را دارای ویژگی های خاصی برشمرد که در این اوضاع هجمه عظیمی از طرف دشمنان انقلاب بر علیه اسلام و ایران اسلامی تدارک دیده شده است ایشان با بیان پیشینه ای از تمدن و فرهنگ سراسر افتخار میهن اسلامی از ابتدای تاریخ تا کنون سبقه چندین هزار ساله فرهنگی و تاریخی ایران را نشان دهنده عظمت ملت ایران دانست که این شکوه در تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی با هدایت های حضرت امام خمینی (ره) فداکاری شهیدان ، ایثارگران ، رزمندگان و خانواده معظم این عزیزان به اوج خود رسیده است. سرهنگ میری وظیفه حفظ دست آوردهای انقلاب اسلامی به ویژه پاسداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را بسیار مهم و حیاتی برشمردند و افزودند دراین میان خانواده معظم شهدا جایگاه ویژه ای دارند و همگان نسبت به تکریم این عزیزان وظیفه داریم سرهنگ میری در بخش دیگری از سخنانش با بیان برخی ویژگی های استان سیستان وبلوچستان از جهات فرهنگی ، دینی ، جغرافیایی ، سیاسی و… ، مردم این استان را مردمی ولایت مدار مسلمان ، متعهد ، انقلابی و… دانست که در همه عرصه های انقلاب از جمله هشت سال دفاع مقدس و پس از آن به وظیفه خود عمل کرده اند. وی  با تاکید بر حفظ هوشیاری در مقابل دسایس دشمنان انقلاب وظیفه کنونی دولتمردان را خدمت صادقانه و خالصانه و وظیفه مردم را همراهی و کمک به پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت هدایت های ولی امر مسلمین حضرت آیت ا… خامنه ای(مد ظله العالی) برشمردند .

حاج غلامعلی نوری جانباز آزاده و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس نیز که مهمان ویژه این مراسم بود در سخنانی با بیان ویژگی های امت آخرالزمان ، بندگی خداوند کریم ، عمل به دستورات نبوی و اولیای الهی و اطاعت محض از ولایت فقیه را همراه با فراهم سازی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر (عجل ا… تعالی فرجه الشریف) تکلیف کنونی دانست . ایشان کید و دسیسه دشمنان انقلاب را از صدر تا کنون بر ضد ارزشهای انقلابی یاد آور شد و افزود در صورتی که گوش به فرمان رهبر و ولی امرمان باشیم همه دسیسه ها دشمن نقش بر آب می شود .

اجرای دکلمه در وصف شهدا توسط دختر شهید ملا شاهی ، پخش کلیپ با موضوعات شهیدان و ولایت از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است در این مراسم از همکاران وابسته به خانواده معظم شهدا شاغل در زندانهای استان تجلیل به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*