کاروان دهه کرامت زندانهای استان به زاهدان رسید

کاروان دهه کرامت که از سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور در سطح زندانهای استان به اجرای برنامه های فرهنگی ، هنری و تفریحی پرداخته اند در ایستگاه آخر به زندان زاهدان رسید و هنرمندان این گروه در جمع مددجویان تشیع و تسنن این زندان به اجرای برنامه های متنوعی همچون موسیقی ، مداحی ، سرود ، مسابقه و … پرداختند .
در این برنامه که در محل کتابخانه شهید شوشتری زندان زاهدان برگزار شد حجت الاسلام سید حسینی به ایراد سخن پرداخت و گفت : واژه انسان از نسیان و فراموشی گرفته شده چرا که ممکن است انسان از روی نسیان و فراموشی مرتکب خطایی شود اما مهم این است که متوجه خطای خود شود و تصمیم به برگشت بگیرد و توبه کند .
این روحانی مبلغ در ادامه خطاب به زندانیان گفت : ممکن است به این موضوع فکر کنید که افرادی خطای شما را مرتکب شده اند اما گرفتار زندان نشده اند باید دانست خدا این زندان را کفاره گناهان شما قرار داده است و فرصتی را ایجاد نموده تا با دور شدن از محیط گناه و خطا یی که انجام داده اید ؛ به تفکر بپردازید و نفس خود را تزکیه کنید .
حجت الاسلام سید حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان روایتی از امام رضا (ع) پرداخت و گفت : امام رضا (ع) فرمایشی دارند که مومن واقعی کسی هست که سه خصلت را از خداوند ، پیامبر و امامش به دست آورده باشد . از خداوند رازنگهداری را آموخته باشد چرا که خداوند ستارالعیوب است باطن ما را می بیند اما علی رغم همه گناهانی که می کنیم باطن ما را به دیگران نشان نمی دهد. با مردم مدارا کردن را از پیامبر اسلام آموخته باشد زیرا پیامبر فرمود من همانگونه که به اجرای واجبات امر شدم به مدارا با مردم نیز امر شدم . در زمان تنگدستی و پریشانی صبر کردن را نیز از امام خود آموخته باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*