به نقل از پایگاه خبری دادمردان /آزادی ۱۴۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در استان

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از ازادی ۱۴۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در استان خبر داد.

به گزارش دادمردان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در مراسم جشن گلریزان ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان که در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون ۱۴۲ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شده‌اند که از این تعداد ۴۸ نفر تصادفی و دیه ۴۳ نفر بدهکار مالی و ۵۱ نفر به دلیل مهریه و نفقه در زندان بوده‌اند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: مجموع بدهی این افراد ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که از این تعداد ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از طریق گذشت شاکی و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه بوده است.

این مسؤول ادامه داد: در سال گذشته نیز ۱۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شده‌اند که دو نفر زن و ۱۱۷ نفر مرد بوده‌اند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون نیز ۲۳ نفر از مددجویان از زندان آزاد شده‌اند که ۱۱ نفر دیه، ۶ نفر بدهکار مالی و ۶ نفر مهریه و نفقه بوده‌اند و البته از این تعداد ۲۲ نفر مرد و یک نفر زن بوده است.

حمیدی افزود: از ابتدای امسال ۷۸۵ میلیون تومان ستاد دیه برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کرده است.

وی گفت: هم‌اکنون نیز ۴۷ نفر در زندان‌های استان نیازمند کمک خیرین هستند که امیدواریم با کمک خیرین به جایی برسیم که دیگر محکوم جرائم غیر مالی در استان نداشته باشیم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان یادآور شد: سال گذشته سیستان و بلوچستان رتبه سوم کشور را در برگزاری جشن‌های گلریزان و در جمع‌آوری مبالغ خیرین نیز رتبه پنجم کشوری را داشته است.

این مسؤول بر پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ رانندگی در جامعه ارتقا یابد تا شاهد کاهش حوادث ناشی از رانندگی در جامعه باشیم.

گفتنی است، این مراسم با حضور معاون مالی ستاد دیه کشور، نماینده ولی فقیه و استاندار  و برخی نمایندگان سیستان و بلوچستان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

۲۰۱۶۰۶۱۶_۱۹۳۷۳۳

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*