همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در زندان زابل انجام شد: اهداء سبد تحصیلی ، سبد کالا و تقدیر از دانش آموزان ممتاز

طی مراسمی که مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و با همکاری انجمن حمایت از زندانیان شهرستان زابل در محل زندان برگزار شد از دانش آموزان برتر ( فرزندان مددجویان ) تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم که با حضور پیری فرماندار هیرمند ، دکتر سرگزی دادستان عمومی و انقلاب ، رهدار معاون فرماندار ، بزی رئیس آموزش و پرورش، دکتر مجوزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و قورزهی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل همراه بود، علاوه بر تجلیل از دانش آموزان برتر ، تعداد ۸۵۰ عدد سبد تحصیلی به منظور کمک به فرزندان بازمانده از تحصیل مددجویان به آنان اعطا گردید.
در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی ، بزی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان زابل طی سخنانی ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین ( ع ) به ارائه گزارش عملکردی شش ماهه اول سال جاری پرداخت و با عنایت به اهمیت حمایت از خانواده مددجویان اظهار امیدواری کرد بستری مناسب جهت اشتغال پایدار خانواده ها با حمایت همه نهادها وارگانها ایجاد شود.
سخنرانی مهندس پیری فرماندار هیرمند از دیگر برنامه ها بودکه وی نیز ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید ، با اشاره به تقارن سه محور عاشورا ، دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید،ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین مراسمی سبب ساز بارور شدن ایده های فرهنگی گردد. ایشان با بیان مشکلات خشکسالی طی ۱۸ سال گذشته که منجر به کوچ عده ی زیادی از افراد به استان های همجوار گردیده ابراز امیدواری نمود تا زمینه و بستر مناسب برای استفاده از پتانسیل استفاده از همجواری با مرز فراهم گردد تا شاهد کاهش آسیب که بدون شک یکی از دلایل آن عدم توسعه پایدار اشتغال می باشد باشیم.
از دیگر برنامه های این روز قرائت زیارت وارث ، مرثیه سرایی و سینه زنی بود و در پایان مراسم مددجویان بر سر سفره اطعام اهل بیت (ع) صبحانه را در کنار خانواده های خود میل نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*