مولوی عبدالغنی موحد در جمع مددجویان زندان زاهدان: پیروی از دستورات الهی و  رهرو ی از پیامبر مکرم اسلام  تنها راه سعادت انسانها است.

مولوی عبدالغنی موحد که بمناسبت اول ذی الحجه در جمع مددجویان زندان مرکزی زاهدان سخن می گفت با ارائه روایاتی از بزرگان دینی پیرامون این ایام پرخیر و برکت بیان داشت: آنگاه که انسانها دین مبین اسلام را پذیرفتند و به پیروی از احکام و دستورات الهی بپردازند یقیناً هم رضایت مطلوب خود را بدست آوردند هم در دنیا نیز عاقبت بخیـر می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : یکی از اعمالی که فقط مختص این ایام می باشد و بصورت استثنایی و فوق العاده انجام می پذیرد حضور حجاج بیت اله الحرام نیز در سرزمین وحی ست و از دیگر اعمال مبارک این ماه روزه گرفتن در روز عرفه ست تا از ثواب آن برخوردار گردیم همانگونه که پیامبر مکرم اسلام (ص) بعنوان هادی بشریت از این روزها بعنوان بهترین روزها یاد نموده است .
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان ادامه داد: الگو قراردادن توصیه های پروردگار در قرآن کریم و همچنین دستورات دینی صادر شده از سوی پیامبر اسلام همواره راه گشای تمامی مشکلات مسلمین است و تا زمانیکه مسلمانها دستورات متعالی و ارزشمند قرآن کریم را به صورت دقیق انجام ندهند شاهد کاهش اتفاقات ناخوشایند در جامعه نخواهیم بود و از دین اسلام نیز فاصله خواهیم گرفت . پیامبر اسلام (ص) وحدت مسلمین را به جسم انسان تعبیر کرده است که اگر عضوی از انسان مجروح یا بیمار شود سایر اعضاء نیز درد را حس میکند اگر بخشی از جامعه اسلامی گرفتار ظلم یا مصیبتی هستند سایر جوامع اسلامی نباید بی تفاوت باشند بلکه برای حل مشکل او باید بیقرار شوند .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*