مولوی شه بخش در جمع مددجویان زندان زاهدان : سعادت جوامع اسلامی در گرو وحدت آنان است

مولوی عبدالمجید شه بخش با حضور در جمع مددجویان زندان در سلسله گفتمان های دینی که به مناسبت فرارسیدن ایام ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت در این زندان برگزار می شود به ایراد سخن پرداخت .
مولوی شه بخش با ذکر داستانهایی از زندگی پیامبر اسلام گفت : سراسر زندگی پیامبر اسلام سرشار از خیر است . لحظه لحظه زندگی ایشان برای جامعه بشریت آموزنده است چرا که ایشان توانست جامعه غرق شده در جهالت وخرافات را با مدیریت خود و با اخلاق خود و با صبر و دلسوزی خود به جایی برساند که برابری وبرادری جای تفاخر و قوم گرایی را بگیرد .
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در ادامه گفت: بین مسیحیان و یهودیان اختلافات بنیادی وجود دارد چنان که یهودیان را عامل قتل مسیح میدانند و خونخواه او بوده اند اما امروز با هم متحد شده اند و میبینم که در اروپا مردم بدون ویزا به کشورهای هم تردد می کنند . اما همان ها تمام همت خود را گذاشته اند برای اینکه بین مسلمین تفرقه ایجاد کنند و به این طریق جلوی پیشرفت اسلام و جوامع اسلامی را بگیرند و متاسفانه تا حدودی موفق هم شده اند .
این روحانی برجسته اهل سنت افزود : ریشه تمام علوم از اسلام نشأت گرفته است و این علومی که امروز در اروپا رونق گرفته را آنها از مسلمین آموخته اند اما همین اختلافات مسلمین موجب شده که امروز دنباله روی علوم اروپایی ها باشند و کتاب های علمی آنها را ترجمه کنند و منتظر باشند تا از تحقیقات و کشفیات آنها استفاده کنند در حالیکه در گذشته دقیقا برعکس بوده است و قرآن و اسلام به همه این علوم اشاره کرده و سرنخی برای تحقیق ارائه داده است پس مسلمین اگر می خواهند به همان اوج و شکوه و قدرت گذشته برگردند باید سعادت را در اتحاد و همدلی و برادری پیدا کنند نه در اختلاف و تفرقه و دشمنی چرا که سعادت جوامع اسلامی در گرو وحدت آنان است .
مولوی شه بخش در بخش پایانی سخنانش گفت : اگر چه امروز مشکل بیکاری در کشور و استان ما و در بین جوانان وجود دارد و بیشترین بزه و خطا هم به همین دلیل است ؛ اما مشکل بزرگتر این است که جوانان ما داری مهارت نیستند اگر به جای مدرک ، مهارت می داشتند می توانستند هم گلیم خود را از آب بکشند هم چند نفر دیگر را یاری کنند و مهمتر این است که بدانید خداوند هرکسی را که به دنبال رزق حلال برود یاری خواهد کرد و به کسب و کار حلال او رونق خواهد داد به شرطی که به رازق بودن خداوند ایمان داشته باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*