مولوی بشیر احمد ریگی در جمع مددجویان زندان زاهدان: خداوند با بعثت پیامبر اسلام هدایت و نور را به جهان عطا فرمود

مولوی بشیر احمد ریگی به مناسبت گرامیداشت عید مبعثت پیامبر اسلام با حضور در زندان مرکزی زاهدان در جمع مددجویان به ایراد سخن پرداخت .
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با اشاره به تاریخ قبل از اسلام گفت : ۱۴۰۰ سال قبل ، دنیا در یک تاریکی و جهالت به سر می برد که تا قبل از آن به چشم ندیده بود و بعد از آن هم تکرار نخواهد شد تا آن حد که در مسیر این جهالت محبوب ترین موجود که فرزند انسان است را زنده به گور می کردند . اما خداوند با بعثت پیامبر اسلام هدایت و نوری به جهان عطا فرمود که سعادت و رستگاری بشر را به ارمغان آورد .
مولوی بشیر احمد ریگی با بیان ماجرای بعثت پیامبر ادامه داد : خداوند به پیامبر اسلام وحی نمود که ما بار سنگین و مسئولیت عظیمی برایت آماده کرده ایم که همانا هدایت جامعه بشریت به رستگاری و سعادت است . وآنحضرت نیز شانه های خود را برای این بار سنگین مسئولیت آماده کرد همه ناملایمات و دشواری ها را تحمل کرد ولی خسته و ناامید نشد .
وی در ادامه افزود : خداوند در برابر همه دشمنی های دشمنان به حضرت محمد (ص) اخلاق زیبا هدیه داد و آنرا رمز موفقیت ایشان قرارداد تا همه با این اخلاق جذب پیامبر شوند و پیام رسالت ایشان را بشنوند و در پیام رسالت ایشان که قرآن شریف است اعجازی قرار داد تا امروز که ۱۴۰۰ سال می گذرد یک حرف از آن نه کم شود و نه زیاد چرا که خداوند فرموده است ما این کتاب را فرستادیم و از آن حفاظت هم خواهیم کرد . اگر سایر کتب آسمانی تغییر پیدا کرد و کم و زیاد شد به این دلیل است که خداوند مسئولیت حفاظت از آنها را برعهده علمای آن ادیان قرار داد اما حفاظت از قرآن را خودش بر عهده گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*