مسابقات قرآنی زندان های سیستان و بلوچستان برگزار شد

مسابقات قرآنی زندان های استان سیستان و بلوچستان با عنوان نسیم هدایت ، یادمان سردار شهید محبعلی فارسی ، در پنج بخش کارکنان مرد ، کارکنان زن ، خانواده کارکنان ،سربازان وظیفه و مددجویان به میزبانی زندان زاهدان در محل مجتمع فرهنگی و تربیتی فاطمه الزهرا (س) برگزار شد .

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان در آیین افتتاحیه این مسابقات طی سخنانی گفت : قرآن کتاب تربیت انسان ها برای دستیابی به مسیر صحیح زندگی و رسیدن به سعادت است و لذا انس گرفتن با قرآن تاثیرات بسیار شگرفی در زندگی و روحیه و شخصیت افراد دارد.

دکتر ناصر سلیمانی ادامه داد: خیلی از افرادی که به زندان وارد می شوند تا قبل از آن فرصت بهره مندی از نعمت قرآن را نداشته اند اما در زندان و در قالب برنامه های فرهنگی و تربیتی زندان فرصت آشنایی ، آموزش و مانوس شدن با قرآن را کسب می کنند .

وی با اشاره به فعال بودن دارالقرآن در تمام زندان های استان افزود: دارالقرآن های زندان ها باید تلاش کنند با پرداختن به مقوله تفسیر قرآن و مفاهیم قرآنی زمینه ای ایجاد کنند تا مددجویان دانش ، محفوظات و آموخته های قرآنی خود را در زندگی روزمره به کار بندند و این امر محقق نخواهد شد جز با توجه نمودن به مبحث تفسیر و مفاهیم قرآنی که امکان دستیابی به ژرفای آموزه های قرآنی را فراهم می اورد.

در ادامه این مراسم دادیار ناظر بر زندان زاهدان ضمن تقدیر از برگزاری باشکوه جشنواره قرآنی گفت : روایات زیادی ما را به این نکته توجه داده است که جامعیت قرآن موجب شده این کتاب آسمانی برترین ، با ارزش ترین و بی نظیر ترین نعمتی باشد که خدا به ما عطا نموده است .

حجت الاسلام سید هادی حسینی  افزود : در قرآن از تاریخ سخن به میان آمده است ؛ سرگذشت انبیاء و اولیا بیان شده است از جوامع مختلف سخن گفته شده تا احوال همه این جوامع برای ما درس و عبرت باشد و نیز قرآن برای آینده هم سخن گفته در مورد قیامت و بهشت و دوزخ سخن گفته است برای زندگی ما چه در بعد فردی و چه در بعد اجتماعی برنامه ارائه شده است که این همه نشان از جامعیت قرآن دارد و همین جامعیت قرآن بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما عطا نموده است .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*