مراسم سوگواری ظهر عاشورا در زندان مرکزی زاهدان با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد .

مددجویان زندان مرکزی زاهدان پس از یک دهه سوگواری در ماتم و مصیبت حضرت امام حسین ( علیه السلام) و یاران با وفای ایشان در روز عاشورای حسینی با حضور در محل هیات محبان اهل بیت (( علیهم السلام)) به سینه زنی و عزاداری پرداختند .
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان که در جمع عزاداران حسینی زندان زاهدان حاضر شده بود در سخنانی با بیان فرازهایی از فلسفه قیام حسینی ، نگاه والای امام حسین (علیه السلام ) به مرگ و زندگی را یاد آور شد و افزود در نگاه امام حسین ( علیه السلام) مرگ چیزی جز پلی برای گذر از دنیا به سوی آخرت نیست . ایشان میزان حرکت هر فرد را به سوی تعالی ، به میزان افق فکر و اندیشه او منوط دانست و افزود امام حسین (علیه السلام ) با وسعت فکر و اندیشه ای که داشت با نثار خون پاک خود و عزیزانش حرکتی در تاریخ را بنا نهاد که تا قیامت ، روشنگر همه آزاد گان و حق پرستان است و هر کس که می خواهد به تعالی و رشد برسد باید افق فکری خود را بر اساس تعالیم انبیاء و اولیاء الهی تنظیم نماید .
نماینده ولی فقیه در استان همچنین در جمع هیئت عزاداری یگان حفاظت زندانهای استان با بیان ماجرای حر (ازاده دشت کربلا) مقام آنحضرت را ناشی از توبه و عرض و ارادت و ادب به ساحت پاک خاندان نبی اکرم برشمرد و شرط رسیدن به اهداف معنوی را مراقبت از دل و ترک هوای نفس برشمرد . آیت ا… سلیمانی همچنین از خیرین نیکوکاری که در چند نوبت در دهه اول محرم با نذورات خود از عزاداران حسینی در زندان پذیرایی نموده بودند تقدیر نمود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*