مدیر کل زندانهای استان در آئین معارفه سرپرست زندان چابهار: استقرار مدیران در سمتهای تعریف شده ، بیانگر اعمال تجارب ودیدگاه های جدید در ساختار مدیریتی است

به گزارش روابط عمومی اداره زندان چابهار مراسم تودیع و معارفه رییس زندان چابهار با حضور دکتر ناصر سلیمانی مدیر کل زندانهای استان ، قاسمی رییس دادگستری ، ملکوتی فر دادستان چابهار ، حقانی شهردار چابهار ، حجت الاسلام غلامی نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت چابهار ، حجت الاسلام معین الغربایی رییس دادگستری سرباز ، نکوئیان دادستان کنارک ، حسینی رییس حوزه قضایی دشتیاری ، توکلی رییس دادسرای نظام ، احمدی رییس تعزیرات حکومتی ، محمدی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی چابهار و روسای ستادی اداره کل زندانهای استان در نماز خانه زندان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام غلامی ضمن تبریک دهه کرامت و تقدیر وتشکر از زحمات کدخدایی رییس سابق زندان ومجموعه کارکنان زندان طی سخنانی کار در زندان را بسیار سخت ومشقت آور برشمرد وگفت: برخورد محبت آمیز ومهربانی با زندانیان براساس الگو گیری از رفتار پیامبر(ص) وامام علی (ع) عین عمل به دستورات اسلام می باشد.

وی اظهار داشت در تمامی مدتی که متهم در زندان است تا جرم او به قطعیت برسد و حکم او اجراء شود نه تنها براو نباید سخت گیری کرد بلکه باید با رافت و مهربانی با او برخورد شود و با کارهای اصلاحی و تربیتی زمینه بازگشت شرافتمندانه او به آغوش جامعه وخانواده فراهم گردد.

دکتر سلیمانی مدیر کل زندانهای استان نیز ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت علی ابن موسی الرضا ( ع ) طی سخنانی بیان داشت: هدف اصلی سازمان زندانها بازپروری ؛ اصلاح و تربیت ، کاهش جمعیت کیفری و بازگشت زندانی به چرخه فرهنگی ، اجتماعی واقتصادی کشور است ولی رسیدن به این هدف نیازمند داشتن آگاهی واعتقاد راسخ می باشد که لازمه آن تلاش مضاعف روسای زندانها وکارکنان آن و همچنین حمایت مسئولین و به ویژه مسئولین قضایی  می باشد.

وی در ادامه تغییر و چرخش در جایگاه های سازمانی برای مدیران وکارکنان را یکی از ابزارهای مدیریتی دانست واظهار داشت:استقرار مدیران در سمتهای تعریف شده ، بیانگر اعمال تجارب و دیدگاه های جدید در ساختار مدیریتی است

مدیر کل زندانهای استان در خاتمه ضمن قدر دانی از زحمات کدخدایی رییس سابق زندان چابهار با معرفی حسین صادقی به عنوان رییس جدید زندان برای وی در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

قاسمی رییس دادگستری شهرستان چابهار نیز در این مراسم با تشکر از زحمات کدخدایی وکارکنان زندان ، تعامل با مراجع قضایی ، تکریم ارباب رجوع ، اقدامات فرهنگی و ساماندهی زندان را از شاخصه های مهم زندان چابهار برشمرد واظهار داشت:هرچند کار در زندان بسیار سخت است ولی تاکنون هیچگونه شکایتی از رییس وکارکنان زندان واصل نشده است و عموم شهروندان از خدمات این عزیزان رضایت دارند.

در ادامه مراسم کدخدایی رییس سابق زندان چابهار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیتهای صورت گرفته در زندان چابهار در دوران مسئولیت خویش در سخنانی، زندانبانی را از مشاغل سخت و دشوار دانست و گفت: در مقایسه با دیگر مشاغل ، شاغلان در زندانها علاوه بر مشکلات جسمی با عوارض روحی و روانی نیز مواجه هستند.

کدخدایی همچنین از تغییر نگاه به زندان به عنوان مرکز اصلاح وتربیت یاد کرد و گفت :مسئولان زندانها علاوه براقدامات تامینی و حفاظتی ، پیگیر اشتغال ، سواد آموزی ، مسائل دینی و فرهنگی زندانیان  نیز می باشند.

 وی در پایان از کلیه دستگاه های قضایی ، اجرایی وانتظامی که  با زندان همکاری دارند و همچنین همکاران شاغل در بخش های مختلف زندان تقدیر وتشکر کرد.

در پایان این مراسم حسین صادقی سرپرست جدید زندان چابهار با تشکر از حسن اعتماد مدیر کل زندانهای استان گفت : انشاءالله بتوانیم با همدلی و همکاری با همه سازمانها و نهادهای فرهنگی وخصوصاً نهادهای مرتبط با زندان وکمک همکاران نسبت به خدمات رسانی به قشر آسیب پذیر زندانیان موفق باشیم

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*