مدیر کل زندانهای استان: باید با همفکری،اتحاد،همدلی و کنار گذاشتن مسائل حاشیه ای در جهت اصلاح امور و حل مشکلات قدم برداریم

در آستانه فرا رسیدن سال جدید آخرین جلسه شورای اداری زندانهای استان در سال جاری به ریاست دکتر ناصر سلیمانی مدیر کل و با حضور معاون اداری و مالی ، روسای ادارت ستادی و زندانهای تابعه ، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان و سرپرست مرکز مراقبت در محل سالن جلسات اداره کل بر گزار شد.
مدیر کل زندانهای استان در این جلسه با تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و فرا رسیدن سال نو از خدمات و تلاش های یکساله کارکنان و مسئولین ستادی و زندانهای تابعه استان قدردانی کرد.
دکتر سلیمانی در ادامه وجود امنیت پایدار را مهم ترین رکن زندانبانی دانست و با اشاره به اثرات شکست امنیتی و حفاظتی در زندانها و گستره تبلیغاتی آن اظهار داشت: امنیت،مقوله ای است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد و با توجه به ساختار زندان به عنوان یک مکان امنیتی باید با همفکری ، اتحاد ؛ همدلی و کنار گذاشتن مسائل حاشیه ای در جهت اصلاح امور و حل مشکلات قدم برداریم
وی با اشاره به نقش نیروی انسانی متعهد در کمک به دست یابی به اهداف سازمانی و ایجاد امنیت پایدار در زندانها ، حفظ حرمت و کرامت و تعامل درست با منابع انسانی اعم از سرباز، زندانی و کارمند را ضروری دانست.
رئیس شورای اداری زندانهای استان همچنین با تاکید بر استفاده از نقطه نظرات و تجربیات همکاران متعهد و کوشا ، طراحی و تشکیل هیات های اندیشه ورز در زندانهای استان را خواستار شد.
رئیس ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانهای استان در ادامه مبتلا شدن به روزمرگی را آفت پویایی یک مجموعه دانست و رعایت قوانین و مقررات ،اجرای بخشنامه های سازمانی ، رعایت انضباط و وجدان کاری و استفاده حداکثری از پتانسیل موجود را مهم و ضروری برشمرد.
مدیر کل زندانهای استان در بخشی دیگری از سخنانش رسیدگی به امور سربازان وظیفه و رعایت شان و منزلت آنان و استماع مسائل و مشکلات این قشر ارزشمند را مورد تاکید قرار داد.
این مقام قضایی استان ضرورت تحقق سیاست های کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانها را یادآور شد و بر ضرورت تعامل هدفمند و اصولی روسای زندان ها با مقامات و مراجع قضائی تاکید کرد
دکتر سلیمانی همچنین با اشاره به عفو اخیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از پیگیری شبانه روزی روسای زندان ها، مسئولین اجرای احکام و مددکاران جهت شناسایی زندانیان مشمول عفو قدردانی کرد.
مدیر کل زندانهای استان در پایان ضمن آروزی آغاز سالی توأم با خیر و برکت و شادی برای همکاران و خانواده محترمشان از زحمات و تلاشهای صورت پذیرفته کلیه کارکنان قدردانی کرد.

غلامرضا مهویدی معاون اداری و مالی زندانهای استان هم در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان زندانهای استان با اذعان به کمبود منابع و اعتبارات که تمامی دستگاههای اجرایی با آن روبرو هستند تاکید کرد: علی رغم تمامی این مسائل و مشکلات تلاش خواهیم کرد با مدیریت صحیح منابع در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانهای استان خللی ایجاد نشود.

در ادامه این جلسه رؤسای زندانهای تابعه استان و مسئولین ستادی به بیان دیدگاه ها و برنامه های فراروی پرداختند که در جمع بندی این جلسه مدیر کل زندانهای استان نیز راهکارها و دستورات لازم را صادر کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*