شور حسینی در شب و روز تاسوعا و عاشورا در زندان مرکزی زاهدان

شور عزای شهیدان کربلا که که با گذشت ۱۴۰۰سال همچنان در دل آزادگان جهان غوغا به پا می کند ؛ با فرارسیدن ماه محرم و خصوصا شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای دیگر می یابد و شور ونوایی وصف ناشدنی در عالم به پا می کند . کارکنان ، سربازان و مددجویان زندان مرکزی زاهدان نیز هم نوا با عاشقان ابا عبدا… الحسین در سراسر گیتی ، در سوگ آن حضرت و یاران باوفایش و مصیبت های وارده بر اهل بیت آن حضرت به عزاداری و سوگواری پرداختند . و با تشکیل هیات های عزاداری ، دسته های سینه زنی و زنجیرزنی ، حلقه های ماتم و ایستگاه های صلواتی با ریختن اشک در غم سرور جوانان اهل بهشت زنگار از دل زدودند .
مدیر زندان مرکزی زاهدان با اعلام این مطلب که آشنایی با اندیشه های امام حسین (ع) راهگشای مشکلات جامعه است گفت : در دهه اول محرم سال جاری برنامه ریزی های بسیار خوبی در حوزه فرهنگی و تربیتی جهت معرفی اندیشه های امام حسین (ع) با استفاده از ظرفیت حضور مبلغین حوزه های علمیه مشهد و قم و سایر روحانیون دعوتی انجام شد تا ضمن سوگواری و عزاداری ، دلایل و ماهیت قیام امام حسین (ع) بر ای مخاطبین اعم از کارکنان ، سربازان وظیفه و مددجویان تبیین شود .
محمد حسین خسروی افزود : برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع قیام عاشورا در حوزه کارکنان ، سربازان و مددجویان تا اربعین حسینی نیز پیش بینی شده است که برگزاری دوره آموزشی قیام عاشورا از نگاه اهل سنت ، دعوت از گروه های تعزیه ، مجالس وعظ و کلاس های اخلاق از اهم آنان است .

    

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*