سرپرست اداره کل زندان های استان :مباحث دینی و اعتقادی خصوصا نماز پایه و اساس همه برنامه های فرهنگی و تربیتی و اصلاحی است

به گزارش روابط عمومی زندان زاهدان در اجرای مصوبه نشست اخیر ستاد اقامه نماز اداره کل زندان های استان با موضوع بررسی وضعیت اقامه نماز در زندان زاهدان ، جلسه ستاد اقامه نماز این زندان با حضور دکتر ناصر سلیمانی سرپرست اداره کل زندان های استان و سایر اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل برگزار شد .
سرپرست اداره کل زندان های سیستان وبلوچستان در این جلسه گفت: مباحث دینی و اعتقادی خصوصا نماز پایه و اساس همه برنامه های فرهنگی و تربیتی و اصلاحی است . هرچقدر فهم دینی و اعتقادات صحیح در فکر و اندیشه مددجو استحکام یابد قدرت مقابله با آسیب های مختلف و تنگناهای زندگی در او افزایش می یابد لذا باید آموزش ها در این حوزه افزایش یابد و از ابزار متفاوت و تاثیر گزار در این زمینه بهره برد .
دکتر سلیمانی افزود : گاهی کارکنان زندان ها در این تعارض قرار میگیرند که امنیت زندان مهمتر است یا کار فرهنگی و اصلاحی ؟ واقعیت این است که امنیت یک اصل مهم درکار است و کار فرهنگی و اصلاح وتربیت هدف کار . پس هنر این است که به گونه ای عمل کنیم که هیچ یک را فدای دیگری نکنیم واصلاتعارضی بین این دو وجود نداشته باشد . و هیچ یک به دلیل دیگری ضربه نخورد .
وی با تاکید بر نقش اساسی نیروی انسانی گفت : آنچه تاثیربالایی در تحول و رسیدن به هدف دارد نیروی انسانی است از این روی به آن سرمایه اصلی هرسازمانی گفته می شود . داشتن برنامه وفضای مناسب و … زمانی موثراست که نیروی متخصص متعهدنیزوجودداشته باشد.نیروی باانگیزه ای که هم کارش را بلد باشد وهم به آن کار اعتقاد داشته باشد .
شایان ذکر است اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل زندانهای استان و ستاد اقامه نماز زندان پس از این جلسه با حضوردر نمازخانه ها به صورت میدانی به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مطرح شده پرداختند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*