رایحه روح نواز قرآن در زندانهای سیستان و بلوچستان / مسابقات قرآنی زندانهای استان برگزار شد

مسابقات قرآنی زندانهای استان به میزبانی زاهدان برگزار شد

مسابقات قرآنی زندانهای استان با شرکت کارکنان و خانواده های آنها، پرسنل وظیفه و مددجویان زندانهای سراسر استان در زاهدان آغاز به کار نمود .

در این مسابقات که با عنوان نسیم هدایت برگزار شد شرکت کنندگان  به مدت دو روز به رقابت پرداخته و در پایان به نفرات برتر هر رشته با انتخاب هیات داوران جوایز ارزنده ای اعطا گردید .

مسابقات قرآنی (672)

شایان ذکر است از دیگر ویژگی های این دوره از رقابتها برگزاری همزمان مسابقات ویژه بانوان  و فرزندان کارکنان بود که مورد استقبال مسئولین استانی حاضر در مراسم قرار گرفت .

مسابقات قرآنی (727)

 

افتتاحیه مسابقات / عامل به قرآن بودن نباید مورد غفلت قرار گیرد

مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولین اداره کل زندانهای استان و شرکت کنندگان برگزار شد.

در این مراسم غلامرضا مهویدی ، معاون اداری مالی زندانهای استان با اشاره به نقش قرآن در سازندگی شخصیت و تکامل زندگی انسانها گفت : قرآن مهمترین و بهترین الگو برای تمام بشریت است که درس زندگی را به همگان می آموزد و خطوط نورانی معنویت را برای آنان ترسیم می کند.

مسابقات قرآنی (150)

وی ادامه داد : یکی از بهترین روش‌ها برای تکمیل برنامه‌های  فراغت  زندانیان ،  کارکنان و خانواده های آنان فعالیت‌های قرآنی است که به همت اداره فرهنگی تربیتی زندانهای استان همواره در دستور کار قرار دارد و  برگزاری این مسابقات از نتایج این اقدامات است .

مهویدی  در بخش دیگری از سخنان خود گفت : ما باید رهرو مسیرقرآن باشیم چرا که این کتاب الهی یاریگر ما در تمام لحظات زندگی خواهد بود  و عامل به قرآن بودن از مهمترین ویژگی های یک مسلمان واقعی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد .

معون اداری مالی زندانهای استان در سخنان خود از حضور پر رنگ خانواده های کارکنان در این دوره از مسابقات قدردانی کرد .

 

برگزاری مسابقات قرآنی در پنج رشته

پس از برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی در ۵ رشته حفظ ، قرائت ، ترتیل، اذان و حفظ سوره های منتخب آغاز  شد . در این مسابقات  که در دو وقت صبح و عصر برگزارگردید  مددجویان ، پرسنل وظیفه ، کارکنان و خانواده های آنان به رقابتی معنوی پرداختند ، تا با رای هیات داوران که از زبده ترین اصحاب قرآنی استان  تشکیل شده بود نفرات برتر انتخاب و مجوز ورود به مرحله کشوری مسابقات را اخذ نمایند .

مسابقات قرآنی (331)مسابقات قرآنی (934)

گفتنی است این مرحله از مسابقات با حضور ۱۱۳ نفر در رشته های فوق الذکر  در دو گروه خواهران و برادران به صورت مجزا برگزار شد.

index

 

مراسم اختتامیه / قرآن منشور زندگی است

مراسم اختامیه مسابقات قرآنی زندانهای استان با حضور مسئولین استانی در محل اردوگاه فاطمه الزهرا سلام الله علیهای زاهدان برگزار شد .

در این مراسم مولوی نذیر احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان سخنانی  از قرآن به عنوان منشور زندگی یاد کرد و گفت : بر مسلمانان لازم است از قرآن در تمامی ابعاد زندگانی بهره برند و خدمت به قرآن توفیقی بزرگ است که می بایست برای رسیدن به این توفیق تلاش کرد .

مسابقات قرآنی (1001)

نذیر احمد سلامی ادامه داد : قرآن صراطی مستقیم برای هدایت همه جوامع بشری است و کلام وحی راهی است برای اینکه بهتر درک کنیم از کجا آمده ایم برای چه آمده و به کجا خواهیم رفت … و با تمسک به قرآن می توانیم به شناخت مناسبی از خود دست یابیم .

عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنان خود با اشاره به احادیث و روایات متعدد در باب اهمیت توجه و استعانت از قرآن مجید بر ضرورت توجه بیش از پیش به کلام نورانی خداوند در بین همه آحاد جامعه  تاکید کرد .

حجت‌الاسلام والمسلمین تدینی مدیرکل حج و اوقاف استان نیز در این مراسم گفت :  حضور پررنگ شرکت کنندگان  در مسابقات قرآنی زندانهای استان  موجب دلگرمی پیشکسوتان و فعالان قرآنی در استان خواهد شد و نشان دهنده آن است که در سازمان زندانها با نگاهی ویژه به قرآن توجه می شود .

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات  قرآن کریم بیان کرد: ایجاد فضای سالم و معنوی برای رقابت افراد در راستای فعالیتهای قرآنی فرصتی مغتنم است که باید به سایر دستگاهها دولتی و تشکلها و نهادها تسری یابد .

مسابقات قرآنی (882)

مدیرکل حج و اوقاف استان گفت :مددجویان در زندانها با استعانت از سیره زندگی اهل بیت(ع) با مشکلات مبارزه می‌کنند و در مسیر اصلاح و تربیت قدم بر می دارند  و لازم است مشوق‌ها و محرک‌های سازنده و همچنین تعامل بیشتری از سوی نهادها و سازمانها در جهت مشارکت بیشتر این عزیزان در  محافل قرآنی به وجود آید.

حجه الاسلام والمسلمین تدینی در سخنان خود از دستورات قرآن به عنوان شاه کلیدی اساسی در مسیر سازندگی انسانها یاد کرد و بر ضرورت تقویت آموزشهای قرآنی در همه سطوح جامعه تاکید نمود .

در ابتدای این مراسم معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای استان با تشریح عملکرد اداره کل زندانهای استان در بخش قرآنی ، آموزه های دینی و مذهبی را مبنای تمام برنامه ریزی ها دانست و ابراز نمود : به حمد الله با  اقدامات انجام شده  و توسعه دامنه این فعالیتها در خانواده های کارکنان  و مددجویان زمینه برای انس و الفت همه  جامعه هدف در زندانهای استان فراهم شده است .

مسابقات قرآنی (843)

دکتر سلیمانی اضافه کرد : تاثیر قرآن بر بازسازی زندگی مددجویان و یاری کارکنان در امر اصلاح و تربیت آنقدر مهم است که امروز به عنوان یک سیاست کلی در سازمان زندانهای کشور مطرح می باشد و همواره سعی شده است تا برنامه ریزی ها به نحوی صورت پذیرد که تربیت قرآنی و اسلامی باشد .

این مراسم با قرائت قرآن توسط قاریان برتر استانی ، ابتهال ، اجرای گروه سرود کانون اصلاح و تربیت و تجلیل از نفرات برتر پایان یافت .

مسابقات قرآنی (1048)مسابقات قرآنی (1053)مسابقات قرآنی (948)

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*