رئیس سازمان زندانها در جلسه شورای اداری شهر سرباز: فضای مجازی نباید به حیاط خلوت متهمین و مجرمین تبدیل شود/ امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیازمندیم

دکتر جهانگیر که در هیات همراه رئیس قوه قضائیه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است با شرکت در جلسه شورای اداری شهر سرباز گفت: امروز همه انتظار دارند که همه ارکان سه گانه کشور شامل قوه های مقننه و مجریه و قضاییه دست به دست هم بدهند و برای حل مشکلات اقتصادی مردم گام های عملی و مؤثری بردارند.

رئیس سازمان زندان ها در این جلسه اظهار داشت:امروز یکی از مهم ترین جریاناتی که زمینه ناامنی رادر کشور فراهم می کند جریان اقتصادی است. جریان اقتصادی امروز در دنیا یک جریان به شدت پیچیده شده است دلیل اش هم آن است که دولت ها دیگر قادر نیستند نظارت همه جانبه ای را بر جریانات اقتصادی داشته باشند.

وی ادامه داد: پدیده هایی مثل قاچاق کالا، قاچاق ارز ، قاچاق مواد مخدر و مسائلی مثل عدم انتقال تکنولوژی ، بحث تحریم های کشور های بیگانه ، پدیده هایی مثل تورم ، گرانی ، بیکاری و ورشکستگی های بخش های مختلف به اضافه آن عدم توازنی که از دوران طاغوت درکشور ما به ارث رسیده بین بخش های مختلف کشور که بخش های حاشیه ای و بخش های متن ایجاد شده ، بخش پایین دست و بالا دست، بخش روستایی و شهری که فاصله های زیادی از نظر برخورداری و عدم برخورداری از امکانات دارند این عدم توازن، زمینه عدم توسعه را فراهم کرده و به نا برابری ها افزوده . لذا می بینیم در این فضا که هم جریانات بیرونی تلاش میکنند که روی اقتصاد ما تأثیر بگذارند و هم جریانات داخلی به دلایل زیر ساختی و ساختاری مجموعه کشور را با مشکلات زیادی روبرو کردند و ضروریست که همه کسانی که در بخش های مختلف دارند کار می کنند به پیام مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در سالهای اخیر برای رونق تولید برای اقتصاد مقاومتی و توجه به حقوق اقتصادی مردم بیش از پیش توجه نمایند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه ادامه داد: یکی از اقدامات موثر برای مقابله با این جریان این است که ظرفیت های استان ها دیده شود. امروز حتما باید ظرفیتی که در استان سیستان و بلوچستان هست باتوجه به شرایط منطقه ای دیده شود.

وی در ادامه افزود: ما به دلیل مرز مشترک طولانی ای که باکشور افغانستان داریم و امروز نود وسه درصد از تولید تریاک جهان دست افغانستان هست که قریب به ده هزار تن از این ها دارد تبدیل به هروئین و دیگر مشتقات آن می شود و به کشور های مختلف صادر می شود اگر ما زمینه های اقتصادی را در کشور فراهم نکنیم ، این پدیده شوم قاچاق مواد مخدر برای جوانان ما معضل بزرگی خواهد بود.

این مقام ارشد قضایی گفت: اگر شرایط اشتغال را در استان ها فراهم نکنیم به ویژه استان های محروم و با الویت با استان های مرزی چه بخواهیم و چه نخواهیم جریان های استکباری و جریان های دشمن برای کشاندن جوانان به سمت خودشان از این راه های انحرافی استفاده خواهند کرد. لذا همه ما موظفیم که در عین حال که با پدیده هایی مثل مواد مخدر و غیره مبارزه می کنیم در حوزه اشتغال و اقتصاد مردم هم قدم برداریم .

دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با مسائل فرهنگی گفت: جریان دوم که باید مراقبت بکنیم جریانی فرهنگی است که تلاش دارد می کند مردم را از مسئولین و از نظام جدا بکند این جریان تهاجم فرهنگی که در فضای سایبری دارد خودش را نشان میدهد همه ی ما هم مسئولین انتظامی و اطلاعاتی و قضائی موظفند که به کمک مردم بیایند. نباید فضای مجازی به عنوان حیاط خلوت متهمین و مجرمین بشود برای انحراف کشاندن جوانان و نسل جوان ما.

وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که استفاده از فضای مجازی با شرایطی که دشمن فراهم کرده از یک فرصت دارد به یک تهدید نزدیک میشود، لازمه اش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای بخش های مختلف است.

 

دکتر جهانگیر در بخش پایانی سخنان خود گفت: جریانات فکری هم جریاناتی است که دارد تلاش می کند از ناحیه دشمن ، تا وحدت بین جامعه ما را به هم بزند. امروز تلاش های زیادی می شود تا بین اقوام ، قومیت ها و مذاهبی که ما داریم تفرقه ایجاد کنند. ما از هر زمان باید تلاش بیشتر بکنیم ، از هر زمان برای وحدت بین شیعه و سنی ، وحدت بین اقوام مختلف در جای جای کشور حفظ بشود و همه احساس کنند که امروز در نظام اسلامی، هیچ تفاوتی بین اقوام مختلف، بین مذاهبی که درنظام جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده است ،هیچ تبعیضی نیست و این مسئله می تواند سطح امنیتی و سطح همکاری عمومی کشور را ارتقاء بدهد ، همه باید کمک کنیم تا شاهد کشوری آباد و همچنان مستقل انشالله باشیم.

در ادامه این جلسه مسئولین شهرسرباز در خصوص مسائل این شهر سخنانی را ایراد نمودند.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*