حجت الاسلام کوهکن در جمع مددجویان زندان مرکزی زاهدان : برخی گناهان در کوتاهی عمر انـسانها نقش مستقیم دارد

حجت الاسلام ابراهیم کوهکن مدرس حوزه و دانشـگاه و نیز امام جماعت مسجدالغـدیر شهرستان زاهدان با حضور در جمع مددجویان زندان مرکزی زاهدان ضمن تبریک این ایام پرخیر و برکت وهمچنین تبریک پیشاپیش عید سعید قـربان و عید غدیر خـم عنوان داشتند ؛ دروغگویی و قطع صله رحم جزو آن دسته از گناهانی هستند که موجبات نارضایتی خداوند متعال از بندگان میگردد .
ایشان در بخش دیگری از سخنان گفت : یکی از راههای افزایش رزق و روزی انسانها در میهمان نوازی و خوشرویی با دیگران است زیرا بواسطه این سخاوت خداوند رزاق ، برکت و فزونی را در زندگی مردم عنایت می نماید .
حجت الاسلام ابراهیم کوهکن ادامه داد ؛ دروغگویی باعث تضعیف جایگاه شخصیتی و اجتماعی فرد میگردد و مهم تر از همه اینکه باعث از دست دادن منزلت فرد در نزد خداوند خواهد شد . دروغ حتی اگر کوچک باشد با تکرار آن زمینه سازی دروغهای دیگر پیش خواهد آمد . زیرا بعنوان یک عادت بد در انسان رشد و به مرور زمان باعث تخریب شخصیت فرد در نزد خدا و اطرافیان میشود .
این مدرس حوزه دانشگاه به بیان برخی از قصه های قرآنی پرداخت و در ادامه افزود ؛ هرگاه انسانها ازقرآن و نصایح پیامبران و بزرگان دوری جستند زندگی آنها دچار تباهی و سیاهی خواهد شد . ایشان با اشاره به داستان گنج قارون و اتفاقات آن مقطع زمانی بیان کرد خداوند بخشنده و مهربان به انسانها جایگاه و منزلت بواسطه عمل نیک و دعای خیر دیگران می بخشد تا زمانیکه ظرفیت این نعمت ها را داشته باشد و فرد دچار کبـر و غرور نگردد چه بسا نعمتـ هایش افزون شود و در غیر اینصورت دچار عذاب الهی به شکلهای مختلف میگردد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*