تعهد ۳ میلیارد ریالی خیرین شهرستان ایرانشهر به ستاد دیه استان

مراسم جشن گلریزان شهرستان ایرانشهر بامحوریت کمک به مدد جویان نیازمند جرایم غیر عمد و محکومین مالی که به علت عدم استطاعت در پرداخت دیه وجزای نقدی خویش تحمل کیفر مینمایند در فرمانداری شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.
این جلسه با حضور حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهرستان،مولوی کریم زایی امام جمعه اهل تسنن شهرستان، سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، داودی فرماندار ،خالصی رئیس دادگستری،خانی دادستان ،سرابندی سرپرست زندان و دیگر مسئولین ومعتمدین وخیرین شهرستان ایرانشهر برگزارشد .
درابتدای جلسه ابطحی امام جمعه شهرستان در سخانی با اشاره به آیات و روایات بر اهمیت کمک به دیگران تاکید کرد ،ایشان گفت اگر کسی امکانات و وضع مالی مناسبی داشته باشد و قشر ضعیف و نیازمند جامعه را نبیند اینها از مرفهین بی درد هستند که فقط به فکر خودشان هستند پس ما باید به قصد تقرب به خدا به افراد نیازمند کمک کنیم هر چند ممکن است کم باشد ولی همین کمک های اندک هم در نزد خداوند متعال از پاداش بالایی برخوردار هست .
مولوی کریم زایی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر هم در سخنانی کمک و همیاری به همنوع و دستگیری از نیازمندان را امری پسندیده در نزد خدای متعال دانستند.
داودی فرماندار شهرستان در سخنانی با قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک در سخنانی ابراز داشت:جشنهای گلریزان شهرستان ایرانشهر همانند سنوات گذشته با همت بزرگ و مساعدت ارزشمند خیرین نیکوکار برگزار میگردد و امید است با همت خیرین و مساعدت مادی آنان دل فرزندان منتظری را که عزیزان آنها گرفتار زندان هستند را از خود راضی و خشنود سازیم.
سرابندی رئیس زندان ایرانشهر، ضمن تشکر از حضور مدعوین حاضر در جلسه گفت :کمک به همنوع و دستگیری از زندانیان جرایم غیرعمد مانند دیگر اعمال حسنه ریشه در تعالیم و آموزه های دینی ما مسلمانان دارد و برگزاری جشن های گلریزان و برنامه های ستاد دیه در امر کمک رسانی به مددجویان نیازمند و بی بضاعت  مایه دل گرمی آنان می باشد.
سرابندی در ادامه تعداد زندانیان جرایم مالی و غیر عمد شهرستان را تعداد ۹ نفر و میزان بدهی آنان را مبلغ دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعلام نموده که در صورت فراهم شدن این میزان دیه از زندان آزاد خواهند گشت.
در پایان سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با سپاس از زحمات وتلاشهای بی شائبه خیرین شهرستان ایرانشهر در کمک به مددجویان کمال تشکر و قدر دانی را ابراز داشت و گزارشی از اقدامات ستاد دیه در سطح استان بیان کرد.

شایان ذکر است در جشن گلریزان شهرستان ایرانشهر خیرین مبلغ ۳۳۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان بصورت نقد و تعهد اختصاص دادند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*