نشست تخصصی مدیرکل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور با رئیس و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

نشست تخصصی مدیرکل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور با رئیس و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار شد.  در این نشست که با هدف  ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در زندان های ایرانشهر و چابهار برگزار گردید بر تعامل بیشتر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر  و اداره کل  زندان های سیستان و بلوچستان تاکید شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در این جلسه  با  ارائه گزارشی از روند فعالیتهای بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی و معاونتهای این دانشگاه گفت: با ارتقاء این مجموعه از دانشکده به دانشگاه دامنه خدمات بهداشتی و درمانی تحت پوشش در حد قابل توجهی گسترش یافته است . دکتر امینی فرد ادامه داد : با توجه به  ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر این دانشگاه ازآمادگی لازم در تمامی سطوح جهت ارائه خدمات به زندانهای چابهار و ایرانشهر برخوردار است .

 مدیرکل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان ها نیز در این نشست در سخنانی از تعامل خوب دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اداره کل زندان های استان  تشکر نموده و با اشاره به دغدغه مسئولین سازمان زندانها در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان گفت:یکی از وظایف اصلی سازمان زندان ها حفظ سلامت زندانیان است و در این راستا برنامه  های مناسب و کارشناسی شده ای از سوی سازمان به تمام زندان های کشور ابلاغ می گردد .

دکتر تشکریان در سخنان خود اهمیت کنترل و پیشگیری از بیماریهای مختلف علی الخصوص امراض  واگیردار در زندان ها را یادآور شد و بر ضرورت توسعه همکاری و تعامل  دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و زندان با توجه به شرایط خاص استان سیستان و بلوچستان تاکید نمود .

مدیرکل زندان‌های سیستان و بلوچستان نیز در این نشست  ضمن تقدیر از حضور دکتر تشکریان و هیئت همراه در مجموعه زندان‌های استان و تشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در میزبانی جلسه به برخی کمبودها و موانع موجود در حوزه بهداشت و درمان زندان‌ها اشاره نمود  و ابراز امیدواری کرد با تقویت و گسترش تعاملات دو دستگاه برخی مشکلات موجود به‌ویژه کمبود پزشک در زندان‌های ایرانشهر و چابهار مرتفع گردد . دکتر سلیمانی گفت: امید است با برگزاری این جلسات و توافقات به‌عمل‌آمده شاهد ارتقای شاخص‌های بهداشتی در زندان باشیم . وی در ادامه  با یادآوری  موارد اولویت‌دار در حوزه  بهداشت و درمان  زندان‌ها ، راه‌اندازی پایگاه سلامت در زندان ایرانشهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های اداره کل زندان‌های سیستان و بلوچستان در جهت ارتقای سلامت زندانیان اعلام کرد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*