به مناسبت شهادت حضرت امام محمد باقر ( ع )انجام شد : سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عالی در زندان زابل

 

همزمان با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، حضرت امام محمد باقر( ع ) ، حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی از کارشناسان برنامه تلویزیونی سمت خدا با حضور در زندان زابل ، در جمع مددجویان این ندامتگاه به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت السلام عالی با اشاره به اهمیت وجود برکت در زندگی انسانها اظهار داشت : افزایش عمر ، ثروت اندوزی و کسب علم اگر بدون بصیرت و آگاهی باشد ، هیچگونه کیفیت و برکتی ندارد و فرد از لحاظ کمی رشد نموده در حالیکه از لحاظ کیفی رشدی نداشته است.

ایشان یک زندگی با کیفیت را مستلزم وجود برکت در زندگی دانست و بیان داشت : ۳ موضوع با عث ایجاد برکت در زندگی مردم می شود : ۱- عمل صالح در لحظه ها ، بدین معنی که در یک لحظه از زندگی عمل نیکی انجام دهیم که باعث برکت بخشیدن به عمر ما شود. ۲- خوبی کردن در حق پدر و مادر ، چرا که دعای خیر پدر و مادر همواره پشت سر افراد است. ۳- انس گرفتن با قرآن ، قرائت روزانه ۵۰ آیه باعث افزایش برکات در زندگی انسان ها می شود ، حضرت امام خمینی ( ره ) روزانه ۳ جزء از قرآن را تلاوت می فرمودند.

کارشناس برنامه سمت خدا در ادامه با اشاره به فضایل و کرامات حضرت امام محمد باقر ( ع ) اظهار داشت : پدر آن بزرگوار حضرت علی بن الحسین، امام سجاد علیه السلام و مادر گرامی اش فاطمه دختر امام حسن مجتبی علیه السلام است. به این ترتیب آن حضرت از طرف پدر و مادرش هاشمی و علوی می باشد. آن بزرگوار در واقعه کربلا در حالیکه فقط ۴ سال سن داشتند از نزدیک شاهد مصیبت های وارده بر اهل بیت ( ع ) بودند.

حجت الاسلام والمسلمین عالی در ادامه افزود : امام محمد باقر ( ع ) در سن ۵۷ سالگی ، مسموم و به شهادت رسیدند و در کنار قبر پدر بزرگوارشان حضرت امام سجاد ( ع ) در قبرستان بقیع به خاک سپرده شدند.

در پایان نماز ظهر و عصر با حضور مسئولین و مددجویان زندان ، به امامت حجت الاسلام عالی اقامه گردید.

شایان ذکر است از دیگر برنامه های اجرایی فرهنگی در سنوات گذشته ، حضور حجج اسلام والمسلمین حسینی قمی و فرحزاد از دیگر کارشناسان برنامه سمت خدا در زندان زابل و ایراد سخنرانی در جمع مددجویان بوده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*