به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در زندان زاهدان برگزار شد: کلاس آموزشی مضرات سوء مصرف مواد مخدر

به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و هفته مبارزه با اعتیاد ، کلاس آموزشی مضرات سوء مصرف مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان برگزار شد .
محمد جهانداری روانشناس پایگاه سلامت امید که در زندان زاهدان مستقر است در این کلاس آموزشی گفت : اعتیاد یک وابستگی است که هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی فرد معتاد را تحت تاثیر قرار می دهد و این تاثیر محدود به خود او نیست بلکه خانواده و اطرافیان او را نیز تحت تاثیر قرار می دهد از این روی به خاطر خانواده و جامعه هم که شده باید به فرد معتاد کمک کرد تا رفتار خویش را تغییر دهد . چرا که مواد مخدر جسم او را بیمارکرده و آسیب می رساند و این بیماری یا مستقیما با رفتارهای پرخطر او به اطرافیانش منتقل می شود یا هزینه هایی بر خانواده تحمیل می کند که صرف کردن این هزینه غیر مستقیم خانواده او را از سلامت دور می کند.
سیاوش سارانی مراقب سلامت پایگاه سلامت نیز در سخنانی به امراض ناشی از سوء مصرف مواد پرداخت و گفت : سکته های قلبی – عروقی شایع ترین علل مرگ و میر است و سوء مصرف مواد مخدر عامل تشدید کننده این مشکلات قلبی – عروقی است .برای در امان ماندن از این بیماری ها باید به تغذیه صحیح ، ورزش و دوری از دود توجه داشت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*