برگزاری مراسم جشن هفته وحدت با حضور امام جمعه شهرستان نیمروز در زندان زابل

همزمان با میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) ، مراسم جشنی با حضور امام جمعه شهرستان نیمروز و مسئولین زندان در جمع مددجویان برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و اجرای سرود مددجویان زندان زابل، حجت الاسلام راشکی به ایراد سخن پرداخت ، امام جمعه شهرستان نیمروز ضمن تبریک خجسته میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) مؤسس مذهب جعفری ، طی سخنانی به بیان خصوصیات پیامبر گرامی اسلام پرداخت و گفت : آن حضرت از همان دوران کودکی نمونه و مظهر عالیترین اخلاق و رفتار بوده است.
وی با تأکید بر الگو پذیری از پیامبر صلح و مهربانی ، افزود : مهمترین خصوصیت پیامبر اسلام (ص) صبر و شکیبایی ایشان در مقابل توطئه ها و دسیسه های کفار و دشمنان بود و آن حضرت با توکل بر خدا در برابر این ناملایمات صبر و استقامت می نمود و همین خصوصیت باعث گرایش مردم به دین مبین اسلام می شد.
در ادامه این مراسم برنامه های مختلفی همچون اجرای موسیقی سنتی و پاپ توسط گروه هنری زندان ، اجرای مسابقه در بین مددجویان ، پذیرایی و سایر برنامه های شاد و مفرح برگزار گردید.
شایان ذکر است در پایان این مراسم تابلو معرق کاری از آثار مددجویان مزین به آیت الکرسی به رسم یادبود به امام جمعه شهرستان نیمروز اهدا گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*