برگزاری مراسم جشن معنوی نسیم مهر ویژه روز حمایت از خانواده زندانیان در ایرانشهر

در راستای تکریم و حمایت از خانواده های زندانیان  جشن معنوی نسیم مهر ویژه روز حمایت از خانواده زندانیان با حضور حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهرستان،مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت،داودی فرماندار،خانی دادستان،کرد مدیر عامل انجمن،سرابندی سرپرست زندان و تعدادی از خیرین در جمع خانواده زندانیان در سالن هلال احمر شهرستان برگزار گردید.
حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهرستان با اشاره به حکومت ولایت فقیه در کشور گفت:حکومت ولایی حکومت پادشاهی نیست بلکه به مثابه پدری و فرزندی است.ایشان ولایت را بمعنای محبت،تربیت از طرف مسئولین نظام به مردم که ولی نعمتان کشور میباشند نامیده و اساس بین حاکم و مردم را محبت نامیدند.
ایشان دوران سپری نمودن حبس را مقطع کوچکی از یتیمی برای زندانی معرفی نموده و گفت: وظیفه مردم و مسئولین است تا در زمان حبس زندانی به گوشه ای از آلام و دردهای آنان و خانواده هایشان رسیدگی کنیم و با حمایتهای مادی و معنوی یاریگر آنها باشیم و نگذاریم دوران حبس بر مشکلاتشان بیافزاید.
مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با اشاره به فقدان سرپرست خانوار و پدیدآمدن آسیبهای اجتماعی برای زندانی و خانواده اش گفت:یکی از مهمترین زمینه هایی که میتواند تمام ابعاد زندگی هر خانواده را تحت تاثیر قرار دهد عدم توجه به وضعیت کسانی است که بدلایل مختلف در زندان بسر میبرند زیرا  زندانی شدن سرپرست خانوار زمینه ساز بروز آسیبهای اجتماعی فراوانی برای اعضای خانواده آنها می شود.
داودی فرماندار شهرستان نیز ضمن ابراز خرسندی از بانیان برگزاری مراسم نسیم مهر و تاکید بر امداد آحاد جامعه از یاری رساندن به مددجویان زندان گفت:بطور حتم انسانی که خوب بخورد و خوب بپوشد منتها دست خیر داشته باشد و ایتام و نیازمندان منجمله مددجویان و خانواده زندانیان را بخوراند و بپوشاند مطمئن باشد که نه تنها رزق و روزی اش کم نمیشود بلکه خداوند در رزقش برکت و فراوانی میاورد.
خانی دادستان ایرانشهر نیز در سخنانی به تشریح عملکرد یکساله انجمن پرداخت و با تبیین برنامه ها و اهداف در نظر گرفته شده خواستار کمک و مساعدت کلیه مسئولین و خیرین در جهت توانمند سازی انجمن به منظور خدمات موثر به خانواده های بی بضائت شد.

سرابندی سرپرست اداره زندان ایرانشهر هم در سخنانی به اهداف برگزاری همایش نسیم مهر اشاره نموده و گفت:با برگزاری این همایشها  مشکلات معیشتی، مادی و معنوی زندانیان و خانواده های آنها به عموم جامعه منعکس میشود و امید است تا با این کار بتوانیم مسئولین و مردم و خیرین را جهت حمایت از خانواده زندانیان ترغیب نماییم.
کرد مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان نیز در سخنانی گفت:بدین مناسبت تعداد یکصد سبد غذایی به خانواده های مددجویان زندان اختصاص یافته که بصورت نمادین به تعدادی از این خانواده ها در حضور مسئولین سطح شهر سبد غذایی تحویل گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*