برگزاری جلسه پیشگیری از وقوع جرم با حضور رئیس پلیس پیشگیری از وقوع جرم استان در زندان ایرانشهر

به گزارش روابط عمومی اداره زندان ایرانشهر جلسه پیشگیری از وقوع جرم با حضور سرهنگ میرخندان رئیس پلیس پیشگیری از وقوع جرم استان ، سرهنگ حسین اشرفی زاده فرمانده حفاظت از شخصیتهای استان، سرهنگ محمود سعادتی فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر در زندان این شهرستان برگزار شد.
در این جلسه سرهنگ میرخندان با بیان سخنانی ، پیشگیری از وقوع جرم را پروسه ای مهم دانست و تاکید کرد با همکاری و تعامل نهادهای مختلف می توان علل و زمینه بروز جرم را کاهش داد . وی با تشریح آمار مختلف جرائم در استان و شهرستان با اشاره به انتظارات مردم در جهت ایجاد امنیت و آرامش پایدار در جامعه تاکید کرد : همه باید تلاش کنیم تا این انتظار بحق به صورت مستمر محقق شود . رئیس پلیس پیشگیری از وقوع جرم استان افزود :بخشهای مختلف از جمله عمرانی و تولیدی می توانند در اشتغال جوانان نقش بزرگی داشته باشند و اگر اشتغال حداکثری فراهم شود خیلی از جرم ها که به عوامل معیشتی مربوط می شود واقع نمی شود.
سرهنگ میرخندان یکی از عوامل مهم جرم خیزی را مواد مخدر دانست و تاکید کرد ما باید با این عامل خانمانسوز مقابله جدی داشته باشیم وی بخشی از مقابله را تبلیغاتی دانست و ادامه داد: اگر در جامعه مردم تجارت و مصرف مواد را نامناسب بدانند جلوی خیلی از کج رفتاریها و معضلات مواد مخدر گرفته می شود.
رئیس پلیس پیشگیری همچنین با اشاره به آیات و روایات رعایت حلال و حرام خداوند در زندگی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد بسیاری از انحرافات از لقمه حرام شکل می گیرد و ما باید سعی کنیم از راه حلال امرار معاش کنیم .سرهنگ میرخندان باز اجتماعی شدن و پشیمانی از کرده ی قبلی را شرط ورود به زندگی سعادتمندانه دانست .
سرابندی رئیس زندان ایرانشهر نیز در سخنانی ضمن تشریح و تبیین اقدامات زندان در پیشگیری از وقوع جرم، تاکید کرد مهارت آموزی می تواند در توانمندی مددجویان نقش موثری داشته باشد تا فرد پس از تحمل حبس بتواندکار و معیشت مناسبی داشته باشد.
گفتنی است سرهنگ میرخندان با حضور در جمع مددجویان در دیداری چهره به چهره عوامل و دلایل وقوع جرم را از مددجویان جویا شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*