برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در زندان ایرانشهر

به مناسبت فرا رسیدن ایام پرخیر و برکت ماه شعبان، سوم شعبان سالروز میلاد با سعادت حضرت سیدالشهداءاباعبدالله‌الحسین(ع) پرچمدار بزرگ امر به معروف و نهی از منکر و چهارم شعبان سالروز خجسته میلاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز و پنجم شعبان سالروز میلاد زینت ساجدین حضرت امام سجاد(ع) مراسم جشن و سروری با حضور حجت الاسلام روح الله بامری از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت و سرابندی سرپرست اداره زندان و کارکنان زندان در زندان ایرانشهر برگزار گردید.
حجت الاسلام روح الله بامری در سخنانی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک شعبان المعظم گفت:وقتی انسان بخواهد به میهمانی برود خودش را از قبل آماده میکند چه از لحاظ پوشش ظاهری باشد و یا اینکه حرف و صحبتی از قبل داشته باشد.خداوند دو ماه رجب و شعبان را برای این گذاشته تا انسانها خودشان را برای ماه کریم رمضان آماده کنند.هرچه میزبان عزیزتر باشد ما باید بیشتر وقت بگذاریم.
ایشان در ادامه گفت:آنچه که در این ماه بیشتر از طرف امامان وارد شده و به آن تاکید داشته اند طلب استغفار عملی از خدای بزرگ بوده چرا که خداوند منان تواب الرحیم است و دیگری روزه داری در این ماه عظیم میباشد.
ایشان در ادامه به شخصیت بارز امامان بزرگوار حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) اشاره کرده و در خصوص حضرت ابوالفضل العباس(ع)گفت:ایشان نه تنها به عنوان يك قهرمان نامدار و دلاور مطرح بوده بلكه فضائل علمى، تقوايى او و دانش رفيع را از خردسالى از سرچمشه علوم الهى به دست آورده بود چنانچه برخى روايات اشاره به اين نكته دارند كه وى از زمان كودكى شروع به تغذيه علمى نموده است.
ایشان همچنین به ویژگیهای شخصیتی برجسته امام سجاد(ع) اشاره کرده و ایشان را به سید ساجدین ملقب نموده که شب زنده دار بوده و بسیار دعا میکردند.
گفتنی است در ادامه توسط عبدالله آبادی مداح اهل بیت عصمت و طهارت،با همراهی مددجویان مداحی اجرا گردیده و در پایان گروه تواشیح نورالهدی مددجویان نیز تواشیحی زیبا اجرا نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*