برگزاری اختتامیه جشنواره ورزشی (جام شجره طیبه صالحین ) زندانهای استان

در ایام مبارک ماه شعبان در راستای تقویم فرهنگی ، تربیتی و ورزشی زندانهای کشور مسابقات ورزشی کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان برگزار شد . این جشنواره ورزشی که در ایام سالگرد شهدای شعبانیه مسجد جامع زاهدان و با یاد همکار شهید علی غلامحسین طهرانی مقدم به میزبانی اداره زندان خاش انجام پذیرفت تعداد دویست نفر از کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان از شهرستان های زاهدان ، زابل، ایرانشهر ، چابهار، سراوان و خاش به مدت سه روز در رشته های فوتسال و تنیس روی میز در فضایی دوستانه با هم به رقابت پرداختند. در روز اختتامییه این مسابقات که با حضور دکتر سلیمانی و غلامرضا مهویدی معاونین اداره کل ، روسای ستادی و زندانهای تابعه و جمعی از مسئولان شهرستان خاش در سالن حیدر آباد این شهرستان برگزار شد حجه السلام والمسلمین دهقان امام جمعه خاش در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شعبانیه به ویژه شهید علی غلامحسین طهرانی مقدم ، انجام این گونه برنامه های فرهنگی و تربیتی را جهت سالم سازی روح و جسم بسیار مناسب توصیف نمود و نام گذاری مسابقات را با نام شهدای شعبانیه حرکتی ارزنده و شایسته دانست که موجب تکریم یاد شهیدان عزیز و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می گردد . وی ادامه داد: همگان مدیون خون پاک شهیدان انقلاب اسلامی هستیم و امنیت و آرامش موجود در کشور را از نثار خون شهیدان از ابتدای انقلاب تا کنون کسب نموده ایم و این امنیت خار چشم دشمنان و معاندان این نظام الهی است و سعی آنان بر این است که به هر نحو ممکن آن را سلب نمایند ولی ملت همشه در صحنه ایران اسلامی به برکت رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت و خون شهیدان و حفظ وحدت و انسجام این آرزوی دشمنان اسلام و انقلاب را همچون گذشته به یاس بدل خواهد کرد.

دکتر سلیمانی معاونت سلامت اصلاح و تربیت زندانهای استان نیز در سخنانی با تقدیر از برگزاری مطلوب و شایسته میزبان مسابقات نکاتی را در خصوص نقش ورزش در سلامت جسمی و روحی نیروی انسانی سازمانی بیان نمود وی همچنین از همکاری ستاد اداره کل و زندانهای تابعه در انجام مسابقات تشکر نمود.

مادر شهید غعلی غلامحسین طهرانی مقدم نیز که به همراه برادر شهید در مراسم اختتامیه حضور یافته بود از برگزار کنندگان جشنواره تقدیر نمود و افزود :در صورتی که هدف والای شهیدان را به عنوان چراغ راه ملاک قرار دهیم می توانیم تکلیف خودمان را به انجام برسانیم ایشان امنیت کشور و استان را برگرفته از نثار خون پاک شهیدانی دانست که در عرصه های مختلف انقلاب ادای دین نموده اند و با خون خود نهال انقلاب را بارور و ریشه دار کرده اند.

حسن میر رئیس زندان خاش نیز گزارشی از انجام مسابقات به حضار بیان نمود و از همکاری بی شائبه ادارات شهرستان به ویژه اداره ورزش و جوانان ، هلال احمر، مرکز بهداشت ، جهاد سازندگی و … تقدیر نمود. شایان ذکر است در روز ابتدای شروع مسابقات ، تعدادی از شرکت کنندگان درجشنواره ،به همراه خانواه معظم شهید طهرانی مقدم با حضور در گلزار شهدای زاهدان با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به شهدای شعبانیه و سایر شهیدان این گلزار ادای احترام نمودند.

گفتنی است در این مسابقات نتایج ذیل توسط شرکت کنندگان کسب شد و در مراسم اختتامیه از تیم ها و نفرات برتر با اهدای لوح تقدیر ، کاپ قهرمانی و کادو تقدیر به عمل آمد.

نتایج مسابقات

فوتسال کارکنان:

مقام اول : تیم اداره زندان ایرانشهر

مقام دوم: تیم اداره زندان خاش

مقام سوم تیم اداره زندان چابهار

فوتسال سربازان وظیفه:

مقام اول:تیم اداره زندان چابهار

مقام دوم: تیم یگان حفاظت زندانهای استان

مقام سوم :تیم اداره زندان ایرانشهر

تنیس روی میز کارکنان :

مقام اول : محمد رضا آب شناس ، بنیادتعاون استان

مقام دوم: مهدی حیدری ، اداره زندان زابل

مقام سوم :احمد انوری ، اداره کل

تنیس روی میز سربازان وظیفه :

مقام اول: مصطفی رمضانی اداره زندان سراوان

مقام دوم: محمد محمد نژاد اداره زندان چابهار

مقام سوم : محمد دلاوری اداره زندان خاش

کاپ اخلاق کارکنان:

اداره زندان سراوان

کاپ اخلاق سربازان وظیفه:

کانون اصلاح وتربیت زاهدان

 

     

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*