برگزاری با شکوه هفته کتاب و کتاب خوانی در اداره زندان ایرانشهر

به گزارش روابط عمومی اداره زندان ایرانشهر مراسم گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور بامری رئیس اداره کتابخانه های عموی شهرستان ،برهانزهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ،سرابندی سرپرست اداره زندان ایرانشهر و تعدادی از شاعران و نویسندگان شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.
سرپرست اداره زندان ایرانشهر در سخنانی با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی ، گفت : کتاب خواندن تاثیرات مهمی در رفتار اجتماعی افراد دارد و کمک می کند فرد سازگاری بیشتری با اجتماع داشته باشد زیرا کتاب باعث تغییر ذهنیت فرد می شود این تغییر اگر در جهت مثبت باشد قطعا” رفتارهای مثبت و اجتماع پسند هم به همراه دارد . ما وظیفه داریم نسبت به بالا بردن فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم البته هر کتابی نباید امکان نشر داشته باشد زیرا بعضی از کتابها مفید نیستند و از نویسندگانی هستند که باعث نا امیدی و یاس افراد می شود و حتی مشاهده شده خواننده بعد از خواندن اینگونه کتابها خود کشی کرده است.
وی همچنین گفت کتابخانه زندان ایرانشهر با همکاری اداره کل زندانها و ادارات فرهنگی سطح شهر یکی از مجهزترین کتابخانه های مشارکتی سطح شهرستان هست و این فرصت مناسبی برای مددجویان هست تا اوقات فراغتشان در زندان به وسیله کتاب خواندن پر شود.
بامری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در سخنانی به اهمیت کتاب و کتابخوانی پرداخت و گفت اگر ما به گذشته تمدن ایران اسلامی افتخار می کنیم از این جهت هست که در گذشته افرادی با سعی و تلاش فراوان توانستند کتابهایی نگارش کنند که امروز در دنیا آوازه جهانی دارد.نویسندگان و شاعرانی داریم که مرزهای فرهنگی دنیا را در نوردیدند و شهره آفاق شدند .
گفتنی است در این مراسم از کتاب “حضرت عشق ” مجموعه شعر محمد یاسین جلالزهی رونمایی شد و چند تن از شاعران به شعر خوانی پرداختند. همچنین مددجویان زندان ایرانشهر با اجرای نمایش زیبای “راز ماندگاری” فضایی سرشار از شعور و نشاط را به شرکت کنندگان هدیه دادند.
در پایان نیز از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی و کتاب خوانان برتر تجلیل به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*