برگزاری آیین اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان ، سربازان وظیفه و مددجویان زندانهای استان

آیین اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان ، سربازان وظیفه و مددجویان زندانهای استان “نسیم هدایت یادواره شهیده مطهره نارویی” با حضور مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل تسنن، حجت الاسلام سپاهی رئیس دادگستری،گل محمدی دادستان،ستوده رئیس دادسرای نظام،رسولی زاده رئیس اداره پزشکی قانونی و حسن نوری معاون اداری و مالی زندانهای استان در زندان ایرانشهر برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام  الهی قرآن کریم آغاز شد محمد عازم کدخدایی سرپرستاداره زندان ایرانشهر ضمن عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان در آیین اختتامیه مسابقات درسخنانی گفت:خداوند را شاکر یم که توانستیم میزبان عزیزان مددجو،کارمند و سربازان وظیفه در مسابقات قرآن کریم زندانهای استان باشیم.

مولوی کریم زایی امام جمعه اهل تسنن شهرستان هم در سخنانی با ابراز خرسندی از عنایت و توجه مدیر کل و دیگر مسئولین زندانهای استان نسبت به توسعه و ترویج برنامه های قرآنی در زندانهای استان ، این مجالس را پرارزش و سرشار از نورانیت و معنویت دانسته و گفت: بنا بر حدیث نبوی بهترین انسانها کسانی هستند که قرآن آموخته و به دیگران نیز بیاموزند. ایشان همچنین به اعتبار حافظان قرآن در آخرت اشاره نموده وگفت: هنگامی که حافظ قرآن داخل بهشت شود به او گویند بخوان و بالا برو، پس برتر از درجه حافظ قرآن درجه ای نیست .
حجت الاسلام سپاهی رئیس دادگستری شهرستان هم در سخنانی با قدردانی از توجه مسئولین زندانهای استان به برنامه های قرآنی با اشاره به اهمیتآموختن قرآن کریم گقت: آموختن قرآن کریم انسان را از ارتکاب به اعمال زشت و نکوهیده باز می دارد.

حجت الاسلام جهانتیغی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نیز با ارائه گزارشی از برنامه های اجرایی این دوره از مسابقات در سخنانی از سرپرست زندان ایرانشهر و همکاران وی در تقبل میزبانی و برگزاری شایسته و مطلوب این دوره از مسابقات قدردانی کرد و افزود: اگر همان گونه که ما مسلمانان به قرائت و حفظ قرآن اهمیت می دهیم نسبت به عمل به فرامین قرآنی هم کوشا باشیم قطعا جامعه ما ، جامعه ای آرمانی و الهی می گردید.
گفتنی است در پایان از نفرات برتر با اهداء لوح تقدیر و هدایای ارزنده ای تقدیر شد.
هنچنین در این آیین از خانواده شهیده مطهره نارویی با اهداء لوح تقدیر و اعطاء هدیه تجلیل شد.

 

      

  

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*