برپایی نمایشگاه و برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در زندان زابل

همزمان با هفته دفاع مقدس و با هدف آشنایی هر چه بیشتر مددجویان با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ، برنامه ویژه ای در زندان زابل برگزار شد.
این مراسم با حضور پالیزبان رئیس حوزه قضایی ، راستگو معاون سیاسی فرماندار ، سرهنگ سارانی جانشین و سروان حیدری معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زابل ، در جمع مددجویان برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی ، سردار دولتی مقدم از آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطرات جنگ و رشادت ها و جان فشانی های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت : در مقطع کنونی هرچه ایران اسلامی دارد به برکت خون شهدا است ، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان قسم خورده انقلاب با اجیر کردن صدام ، در ۳۱ شهریور ۵۹ به خاک کشور تجاوز کردند و به خیال خام خود قصد داشتند در عرض چند روز خود را به تهران برسانند.
این رزمنده ۸ سال دفاع مقدس در ادامه افزود : ۶۸ کشور دنیا به طرق مختلف کمک های نظامی و غیر نظامی خود را به سمت عراق گسیل داشتند تا به اهداف شوم خود دست یابند اما غافل از آنکه رزمندگان ایران اسلامی از سلاحی برخوردار بودند که هیچ کشوری آن را دراختیار نداشت و آن هم قدرت ایمان و فرهنگ شهادت و ایثار بود که در سایه رهبری پدرانه حضرت امام خمینی (ره) ، هر توطئه ای را خنثی می کرد.
سردار دولتی مقدم در پایان ضمن تقدیر و تشکر از ریاست زندان زابل بابت اهمیت قائل شدن به زنده نگه یاد و خاطره شهدا ، این حرکت را بسیار ارزنده توصیف کرد و آن را نشانه دغدغه مسئولین زندان در این خصوص دانست.
شایان ذکر است بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس که با همکاری سپاه شهرستان زابل در محل زندان برپا شده بود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*