برای ایجاد عدالت و مساوات می بایست ریشه های ظلم خشکانده شود

به مناسبت گرامیداشت سالروز آغاز ولایت و امامت حضرت صاحب الزمان مهدی موعود (عج ا… تعالی فرج الشریف) مراسمی در اداره کل زندانهای استان برگزار شد دراین مراسم حجت الاسلام محبی معاونت حوزه علمیه امام جعفر صادق(علیه السلام) زاهدان در سخنانی با گرامیداشت این ایام اظهار داشت برای ایجاد عدالت و مساوات می بایست ریشه های ظلم خشکانده شود وی افزود قدرت به تنهایی ایجاد ظلم نمی کند بلکه عواملی چون هوای نفسانی انسانها و کوتاه آمدن آنها در مقابل ظالم است که ظلم را پدید می آورد .
حجت الاسلام محبی با بیان اینکه موجودات هرکدام طبایع خاص خود را دارند اظهارداشت برهمین اساس ملائک میلی به تمایلات پست و حیوانی ندارد، حیوانات نیز تمایلاتشان براساس غرایض است و کمال نزد آنان معنی ندارد و این تنها نوع انسان است که دو تمایل متضاد گرایش به خوبی و بدی در وجودش نهاده شده است و تمام همت انسان برای دست یابی به مقام رفیع انسانیت مدیریت این تمایلات است.
این استاد حوزه علمیه زاهدان خاطر نشان نمود بسیاری از مقامات معنوی اولیاء الهی براساس کنترل هواهای نفسانی کسب شده است.
ایشان دربخش دیگری از سخنانش اظهارداشت هرکس تابع تمایلات نفسانی ضعیف و پست خود باشد به راحتی تابع تمایلات نفسانی زورگویان و ستمگران بوده و ظلم را پذیرا می شود.
حجت الاسلام والمسلمین محبی با بیان برخی شواهد تاریخی صدراسلام درخصوص پذیرش ظلم مسلمانان آن دوران تنها گذاشتن امامان معصوم (علیه السلام) را نمونه بارز پذیرش ستم ظالمان برشمرد.
استاد حوزه علمیه زاهدان با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق(علیه السلام) دوران ظهور حضرت صاحب الزمان را همراه با جهاد ، تلاش ، مبارزه و مجاهدت در جهت اجرای عدالت و استقرار حکومت الهی برشمرد و افزود بنابر روایات ظهور منجی عالم بشریت در زمانی صورت می گیرد که دنیا از ظلم وجود پرشده باشد.
شایان ذکر است دراین مراسم مدیرکل ، معاونین و کارکنان اداره کل زندانهای استان حضور داشتند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*