با حضور مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری سیستان وبلوچستان مراسم جشن باشکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل زندانهای استان برگزارشد

در ایام میلاد باسعادت دخت گرامی نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (سلام ا… علیها ) و حضرت امام خمینی ( رضوان ا… تعالی علیه) مراسم جشن میلاد با حضور جمعی ازکارکنان زن و همسران کارکنان مرد زندانهای استان و با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تبلیغ سیره زندگی علوی و فاطمی برگزار شد.
دکتر فاطمه فاضلی مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری سیستان وبلوچستان در این مراسم در سخنانی با اشاره فضایل حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت زهرا بنیان گزار تفکر همبستگی و استحکام بنیان خانواده بودند و با رفتار شان درس شجاعت و ایثارگری از خود گذشتگی صبر و مقاومت را به فرزندان خود آموختند.و ما باید از حضرت زهرا الگو بگیریم
وی در ادامه با طرح این پرسش که کار برای یک زن در بیرون سخت ترهست یا کار در منزل گفت: هردو سخت است. یک مادر میتواند فرزندش را به عرش برساند و رهبر جهان اسلام را تحویل دهد و یک مادر هم می تواند اهمیتی به هیچ چیز ندهد و فرزندش را به فرش برساند. کسانی که خارج از خانه مشغول به کار هستند باید حواسشان به محیط خانواده و به فرزند و همسرشان هم باشد که خللی در زندگی خانوادگی آنان ایجاد نشود.
مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری همچنین با مهم دانستن تحصیلات بانوان اظهار کرد:مادری که تحصیل کرده باشد و روشن فکر باشد تحقیق می کند و بهترین ها را برای خانواده به ارمغان می آورد و از آمدن آفت و مشکل به داخل خانواده جلوگیری می کند.
وی در پایان از زحمات و تلاشهای مدیر کل و دیگر مسئولین زندانهای استان در برگزاری این گونه مراسمات و ارج نهادن به مقام زن و مادر تقدیر و تشکر نمود.

غلام رضا مهویدی معاونت اداری و مالی زندانهای استان هم در سخنانی با تبریک ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ، ایشان را نمونه کاملی از یک زن ولایی ، مادر و همسر دانست و بر پیروی از سیره عملی آن حضرت تاکید کرد.
گفتنی است اجرای دف نوازی گروه هنری اعزامی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی ، جشنواره غذا و اهداء  هدایا به بانوان و دختران همنام حضرت زهرا(س) و برگزیدگان جشنواره غذا و مسابقات ورزشی از دیگر برنامه های این جشن بود.

    

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*