با حضور امام جمعه شهرستان، جشن معنوی نسیم مهر در ایرانشهر برگزار شد

همزمان با پنجم خرداد ماه روز نسیم مهر با حضور حجت الاسلام ابطحی امام جمعه  ، داودی فرماندار، خانی دادستان، و تعدادی از خیرین مراسم جشن نسیم مهر با شرکت جمعی از خانواده زندانیان در سالن هلال احمر ایرانشهر برگزار گشد.
در این مراسم حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهرستان در سخنانی گفت: عدم توجه به وضعیت خانواده هایی که به دلایل مختلف سرپرست آنان در زندان بسر می برد زمینه ساز بروز آسیبهای اجتماعی فراوانی برای آنها خواهد شد.
حجت الاسلام ابطحی خطاب به خانواده زندانیان از صبر بعنوان بالاترین امداد و مقام در وضعیت کنونی اشاره نموده که میتوان با استعانت و توکل بر خدا رنج فقدان همسر و سرپرست خانواده را کاهش داد و همچنین از مردم خواستند که با نگاه مشفقانه به این قشر و کمک مادی و معنوی از مشکلات و آلامشان بکاهند.
داودی فرماندار شهرستان نیز خواستار همت مردم ، خیرین و دیگر اقشار جامعه برای رفع مشکلات معیشتی خانواده های زندانیان شده و گفت:در صورت عدم حمایت از خانواده ها شاهد رشد چشمگیر طلاق همسران زندانیان،ترک تحصیل فرزندان آنان و ناهنجاریهای اجتماعی و روانی خواهیم بود و بالطبع اعضای خانواده به شغلهای کاذب روی خواهند آورد که در این صورت مطمئن باشید شاهد ورود تعداد قابل توجهی از این عزیزان به زندان و چرخه جرم خواهیم بود.
سرابندی سرپرست زندان ایرانشهر در سخنانی نامگذاری این روز بعنوان روز نسیم مهر را سند گویایی بر حفظ کرامت انسانی زندانیان و خانواده های آنان و برگرفته از آموزه های شرع مقدس اسلام جدای از نوع جرم و اعتقادات آنها دانسته و اظهار امیدواری نمود این روز به جشنی نیکو جهت توانمندسازی اقتصادی این خانواده ها تبدیل شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*