بازدید مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرستان از زندان مرکزی زاهدان

حسن معـزی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان ، عباس سرگزی رئیس نهضت سواد آموزی ناحیه ۲ در معیت محمدحسین خسـروی مدیر زندان مرکزی زاهدان از مرکز یادگیری شهدای وحدت زندان ، کارگاههای آموزشی مهارتهای اساسـی زندگی ، کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی و بند نسوان بازدید و از نزدیک با فعالیتهای روزانه مددجویان آشنا شدند .
در ابتدای حضور حسن معـزی ؛ راضــیه قویدل مدیر مرکزی یادگیری شهدای وحدت زندان مرکزی زاهدان به ارائه گزارش عملکرد پرداخت و در ادامه نیز مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان عنوان بیان کردند ؛ خدمت به قشـر آسیب دیده جامعه وظیفه شرعی ست وچه بسا اگر این افراد دارای سواد مناسب و آشنا به قوانین و مقررات اجتماع می بودند کمتر در معرض آسیب قرار می گرفتند . اینک باید با بهره گیـری از ابزارهای مناسب از قبیل ارتقاء سطح سواد ، مهارتهای اساسی زندگی ، آموزش فنی و حرفه ای ، کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی در کنار دیگر خدمات ارائه شده موجبات بازگشت سعادتمندانه این افراد به آغوش گرم خانواده ها را فراهم سازیم . وی تاکید کرد:بهره جوئی از آمـوزه های دینی میتـواند نقش بسزایی در ایجاد تحـول درونی داشته باشد .
مدیر زندان مرکزی زاهدان هم در این بازدید با اشاره به برخی از مشکلات از جمله نداشتن مدارک شناسـایی برخی از مددجویان و همجـواری این استان با مـرز و  داشتن مددجویانی از کشورهای افغانستان و پاکستان خواستار تعامل و نیز برنامه ریزی مناسبی جهت شرکت این مددجویان درکلاسهای سوادآموزی شدند .
در ادامه مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان عنوان داشتند ؛ تمامی سعی و تلاش خود را در راستای کمک به مددجویان آسیب دیده خواهند نمود تا بتوانند از ظرفیت های آموزش و پرورش در جهت ارتقاء سطـح سواد آنها قدم بردارند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*