بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور ازبند نظامیان زندان زاهدان

 در حاشیه این بازدید نشستی با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور ، میرشکار معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان ، تمیزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی استان ، مدیر کل زندان های استان و جمعی از مسئولین سازمان قضایی نیروهای مسلح و اداره کل زندان های استان برگزار شد .
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در این نشست با ابراز خرسندی از هماهنگی بین نیروهای مسلح در استان گفت : اینکه نیروهای مسلح استان با هم هماهنگ هستند و با مسئولین قضایی و اطلاعاتی کنار هم قرار می گیرند و مولفه قدرت را بوجود می آورند .این همدلی و هماهنگی در دل دشمن هراس خواهد انداخت .
حجت الاسلام بهرامی ادامه داد: امروز دشمن غدار و بی رحم و منسجمی است که بین خود تقسیم کار کرده اند .اروپایی ها و آمریکایی ها دو روی یک سکه هستند یکی با روی به ظاهر خوش و دیگری با تهدید و تحریم قصد ضربه زدن دارند . به قول امیرالمونین علی (ع) آنها در باطل خود متحد هستند شما در حق خود متفق باشید لذا بر ما واجب شرعی است که متمسک بشویم به حبل الهی . که باز به تعبیر حضرت علی (ع) یک طرف این ریسمان خداست و طرف دیگر ما و شماییم . کسی که به این ریسمان چنگ بزند ممکن است راه را نبیند اما گم نخواهد شد .
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : خدا انسان را جانشین خود بر روی زمین قرار داده است . هرگاه این کرامتی که خدا در وجود انسان قرار داده را فراموش کنیم آنگاه با مشکل مواجه می شویم . آن متاع بهشتی هم که خدا وعده داده است در سایه این است که نگذاریم دشمن به ما نزدیک شود آن هم دشمنی که اسلام را تحریف می کند به راحتی تکفیر می کند و سر می برد .
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور افزود : بزرگترین نعمت در بهشت این است که خداوند می فرماید ادْخُلُوها بِسَلامٍ آمِنِينَ وارد شوید با سلام در امنیت کامل . و این امنیتی که امروز در استان و کشور شاهد هستیم از برکت وحدت است ما باید در کنار هم یکلدلی و یکصدایی در برابر دشمن را تمرین کنیم و به دیگران هم توصیه کنیم .
معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست طی سخنانی گفت: استان سیستان و بلوچستان ویژگی های خاص خود را دارد که از آن جمله جغرافیای جرم است و اینکه در همسایگی این استان کشورهای افغانستان و پاکستان وجود دارد که حضور کشورهای فرامنطقه ای در آنجا ترویج خشونت و تکفیر را به همراه داشته است .
میرشکار افزود: امنیتی که در سالهای اخیر در استان شاهد هستیم به دلیل همدلی و هماهنگی نیروهای نظامی و انتظامی در حفاظت از مرزهاست . مرزهایی که توطئه های زیادی برای شکستن امنیت آن و ورود عناصر خرابکار به داخل مرزها انجام شده اما نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی با اهدای شهیدانی امنیت آنرا تامین کرده اند . ما شهید داده ایم اما امنیت مرزهایمان را حفظ کرده ایم و به حق باید گفت در این راه سپاه ، قرارگاه قدس ،ارتش ، نیروی انتظامی اداره کل اطلاعات و همه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی ما در راه تامین امنیت خوش درخشیده اند

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان نیز با قدردانی از حضور مهمانان در این نشست که به میزبانی اداره کل زندانهای استان برگزار شد گفت: با آنکه شاهد تنوع حضور نیروهای نظامی و انتظامی در استان هستیم با تلاش خاصی که دستگاه های نظارتی داشته اند علی رغم همه تهدیدات بالقوه ای که در حوزه های گوناگون در استان وجود دارد شرافت سربازی مانع از آن شده که کارکنان نیروهای مسلح در دام عناوین مجرمانه ای که وجود دارد گرفتار شوند.
مرتضی تمیزی ادامه دا د: جهت پیشگیری از وقوع جرم برنامه های مختلف آسیب شناسی در رده های یگان ها به اجرا درآمده است و به طور مرتب جلسات آموزشی با هدف پیشگیری از جرم در یگان ها برگزار می شود .
وی با قدردانی از فعالیت های اداره کل زندان های استان گفت: توجه و عنایت ویژه ای که اداره کل زندان های استان در خصوص اصلاح و تربیت مددجویان دارند و فعالیت های آموزشی ، فرهنگی و اعتقادی که با استفاده از ظرفیت موجود برای مددجویان انجام می شود ارزنده ، تاثیرگذار و چشمگیر است. خصوصا با انجام بازسازی و بهسازی بند نظامیان زاهدان یک مکان بسیار استاندارد و مناسب برای نگهداری مددجویان و فعالیت های فرهنگی و آموزشی برای آنان مهیا شده است .

    

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*