انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل زندانهای سیستان و بلوچستان با دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان

با هدف ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه به ویژه ساماندهی وضعیت مددجویان با دیدگاه فرهنگی، اصلاحی و تربیتی و بازگشت شرافتمندانه آنان به زندگی سالم اجتماعی ، اداره کل زندان‌های استان و  دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
در جلسه ای که به همین منظور درمحل اداره کل زندانهای استان با حضور دکتر داوود زرین پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی زاهدان و مولوی نظیر احمد سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و از اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد ،دکتر ناصر سلیمانی مدیر کل زندانهای استان در سخنانی اظهار داشت: در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعالیم دین مبین اسلام ، نگاه به زندانی نگاهی توأم با کرامت است و هدف از مجازات نیز اصلاح و تربیت فرد مجرم بدون نگاه به مذهب و قومیت افراد است.
مدیرکل زندانهای استان افزود : بر اساس این دیدگاه، تلاش داریم از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی  دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان در جهت اصلاح و بهبود فرایند اصلاح و تربیت در زندانهای استان استفاده کنیم.
دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی زاهدان هم در این جلسه آمادگی دانشگاه مذاهب را جهت همکاری همه جانبه اعلام کرد و یادآور شد: مدرسین این دانشگاه هم می توانند در حوزه اصلاح وتربیت زندانیان در سطح زندانهای استان یاری گر کارکنان زندانهای استان باشند.
گفتنی است برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با فرهنگ تقریب برای مددجویان ،کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان ، ارائه خدمات تبلیغی و مشاوره دینی در زندان های استان ، تألیف و گرد آوری جزوات فرهنگی و آموزشی و آموزش زندانیان و خانواده آنان از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

   

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*